Udlejet

Østre Gjesingvej 13, 6715 Esbjerg N

Udlejet
Detail
Østre Gjesingvej 13
6715 Esbjerg N
200 m²
Sagsnr.: 67000695
Med god synlig beliggenhed i Esbjerg N – i byens bedste retailområde – hvor mange af de største og mest velkendte kædekoncepter er placeret (såsom Bilka, Elgiganten, Bauhaus, McDonald’s m.fl.), udlejes nu 200 kvm butik. I samme ejendom ligger Flügger, Spangsberg Chokolade og AM-Gruppen.

Ejendommen er oprindelig opført i 1998 og blev i 2007 væsentlig om-/tilbygget – og har tidligere været anvendt til køkkenforretning for HTH og Unoform. Der knytter sig en særlig kvalitet til ejendommen, hvor der såvel inde som ude er lagt vægt på funktionalitet, finish og gode materialer.

De 200 kvm er placeret i midten af bygningen, hvor der bagerst er etableret 3 mindre kontorer, der evt. kan slås sammen eller nedlægges. Her er gode lysindfald fra det store vinduesparti, akustiklofter, lyse og venlige farver overalt og ventilation i alle rum (med varmegenvinding). Overalt fremtræder ejendommen i særdeles pæn og indbydende stand – og lejemålet over-tages med tilstedeværende belysning (LED) og IT-kabling.

Udvendigt er bygningen således nem at vedligeholde og forfalder ikke – og med facader af forpatineret zink med stående fals, aluprofiler samt vinduespartier i glas/alu, udstråler bygningen en præsentabel butiksejendom i allerbedste kvalitet.

Ejendommen er synligt beliggende i forhold til forbigående trafik, og der er god forbindelse til det omkringliggende vejnet i øvrigt

Der er optimale parkeringsfaciliteter ved lejemålet, som deles med de øvrige lejere i ejendommen – med pt. i alt 54 afmærkede P-pladser på den befæstede del af grunden, og med plads til flere om nødvendigt.
EDC Erhverv Poul Erik Bech, Esbjerg