• 4 identiske lejligheder med køkken/toilet/bad.
• 2 garager foran ejendommen
• Nem at administrere for en kommende køber
• Pæn og velholdt overalt.
Investeringsejendom beliggende midt i Ringsted nær Anlægget, Ringsted Sportcenter, Bibloteket og få minutters gang til centrum. Ringsted er beliggende midt på Sjælland - og Ringsted oplever i rigtig meget vækst og udvikling.
Ejendommen indeholder 4 lejligheder til beboelse og er fuldt udlejet til lejere, som har beboet ejendommen længe og er glade for at bo i ejendommen. Der er en god kælder med pulterrum til alle lejlighederne samt værksted/teknikrum. Bag ejendommen pæn have med græs og beplantning. Haven er inddelt og passes af lejerne i ejendommen.
Bygningen er opført 1934 i gule mursten. Bagfacade er pudset. Nyere termovinduer i det meste af ejendommen. Indrettet med 4 lejligheder som hver især er 61 kvm. og indeholder entre, toilet med bad, køkken med spiseplads, større stue med facade mod Anlægsvej, samt adgang til større soveværelse. Lejlighederne fremstår lyse og pæne.
Foran ejendommen 2 garager. Disse overtages tomme ved overtagelsen. Garagerne er opmålt til ca. 15 kvm. pr. stk.
Ejendommen fremstår vel vedligeholdt og det samme gælder udenomsarealer.
Bygningen opvarmes med fjernvarme.
EDC Erhverv Poul Erik Bech, Roskilde
John Borrisholt
Direktør, partner, Cand.merc.jur. MDE
58587939
23384312