•	Central beliggenhed
•	Tæt på bus- og togforbindelse
•	Gode parkeringspladser
Ejendommen:
Den tidligere Meny i Nykøbing Sj. er nu sat til salg. Butikken på 1.975 m² er ledig for ejer, fremstår i god og præsentabel stand.
Der er gode tilkørselsforhold fra både Algade og Jernbanevej og med sine ca. 70 parkeringspladser er der altid parkeringsmuligheder.
Der er gode udviklingsmuligheder for ejendommen til alternativ brug.
Med sin centrale beliggenhed i Nykøbing Sj. for enden af byens gågade og tæt på stationen, er der mange spændende muligheder og formål med ejendommen.
Beliggenhed:
Mellem Kattegat og Isefjord ligger Nykøbing Sjælland, Odsherreds købstad. Fra bykernen til de hvide sandstrande ved Kattegat er der blot 2 km. Hvor byen slutter, begynder sommer-husbebyggelsen.
Selv om byen blot har 6.000 indbyggere, så byder den på et imponerende udbud af special-butikker, supermarkeder, caféer og restauranter.
                
                    
                    EDC Erhverv Poul Erik Bech, Roskilde
                    
                                        
                                                
                        
                            
                                Kenneth Wagner                            
                            
                                Partner, erhverv, valuar, MDE                            
                            
                                58587548
                            
                            
                                30381028