Boligbutikken EDC Poul Erik Bech Tune indleder et nyt kapitel med 34-årige Simon Neergaard i spidsen. Han kommer til med flere års erfaring i branchen og knap to år fra Tune. Han siger:
“Jeg glæder mig meget til at komme tilbage til Tune, hvor jeg indtil starten af året har arbejdet to år som mægler i EDC Poul Erik Bech, så jeg kender Tune og omegn rigtig godt. Udover mæglererfaring har jeg arbejdet med salg og rådgivning i flere år. Især en tæt kundekontakt og at hjælpe mennesker med at finde de rette løsninger, motiverer mig. Formidling og kunderelationer er mine største styrker, og det ser jeg frem til at bringe endnu mere i spil i min nye rolle som partner. Samtidig lægger jeg vægt på at møde mennesker i øjenhøjde og skabe en tryg og uformel dialog, så kunderne føler sig godt tilpas gennem hele processen.”
For Simon Neergaard er det en drøm at blive partner: “Det har altid tiltalt mig at have hånden på kogepladen. Her kan jeg for alvor være med til rykke på noget, og jeg har altid haft mange idéer, jeg gerne vil føre ud i livet, så rollen som partner er særlig attraktiv for mig. Samtidig har vi som en del af Danmarks største ejendomsmæglervirksomhed en stærk organisation i ryggen. Det giver mig de bedste forudsætninger for at fokusere på det, jeg er bedst til.”
”Jeg har gennem årene opbygget et godt kendskab til Tune og til de boligkøbere, området tiltrækker. Samtidig er Tune attraktivt placeret med kort afstand til både indkøb, skoler og de omkringliggende byer, hvilket gør området interessant for mange boligkøbere.”
Som ny partner i EDC Poul Erik Bech Tune bliver Simon Neergaard en del af et tæt samarbejde med boligbutikken i Greve: “Jeg har store forventninger til samarbejdet med butikken i Greve. Vi arbejder med mange af de samme kundetyper, og jeg ser et stort potentiale i at sparre med hinanden. Samtidig bliver vores stærke køberkartotek en stor fordel.”
Erik Jón Knudsen, Partner, EDC Poul Erik Bech Greve, udtaler: “Jeg ser frem til samarbejdet med Simon som partner i Tune. Han besidder mange af de kvaliteter, der kendetegner en stærk partner. Han kommer med ny energi og en anderledes og mere teknisk tilgang til branchen, som vil bidrage positivt til butikkens videre udvikling.”